A csodálatos Kína - ez a természeti kincsekben, rendkívüli kulturális örökségekben, múltat és jövőt idéző látnivalókban egyaránt gazdag ország a világ egyik legdinamikusabban fejlődő állama. Az európai léptékhez szokott szem csak ámul csillogó metropoliszain, óriás hegyein és folyóin, építészeti csodáin. A több ezer éves kínai kultúra öröksége felbecsülhetetlen kincs, melyet felfedezve egy egyedülálló kulturális hagyaték tárul fel az utazók előtt. S talán éppen az ötezer éves múlt emlékeinek és a high-tech jövőt felvillantó új látnivalóknak ellentéte az, mely Kína meglátogatásakor a leginkább lenyűgöző: az időtlenség és az örök értékek a múlt, a jelen és a jövő tükrében. Az utazás során Peking és Sanghaj a régi és az új kontrasztjait, a nagy fal és a xi’ani terrakotta agyaghadsereg az emblematikus látnivalókat, Hangzhou festői vidéke és zöldellő teaültetvényei a természetet, Wuzhen és Suzhou városai az ősi Kínát mutatják meg, melyek mind Kína páratlan értékű örökségének részei.
Késő délután elutazás repülőgéppel Budapestről Pekingbe átszállással.
Megérkezés délután a kínai fővárosba, mely a XV. században vált valódi császári fővárossá. Peking képe ma is emlékeztet a régi Ming- és Csing-dinasztia kori négyzethálós elrendezésre. Érkezést követően séta a Wangfujingon, mely a város legismertebb bevásárlóutcája. Pekingi kacsavacsora. Szállás Pekingben.
Reggel látogatás a Tian’anmen térre, a Mennyei Béke kapujának terére, mely közel 440 ezer négyzetméteren terül el. Itt található Mao mauzóleuma, ahol kígyózó sor áll, hogy pillantást vethessenek az egykori elnökre, továbbá az Országos Népi Gyűlés csarnoka, a Qian Men kapu, a Népi Hősök emlékműve, a Kínai Nemzeti Múzeum és a Tian’anmen kapu, mely a Tiltott Város bejárata. A Tiltott Város – más néven Palotamúzeum megtekintése, mely 1420-ban készült el. A császári udvarnak és előkelőségeknek fenntartott palotaegyüttest hatalmas belső udvarok, paloták, pavilonok, csarnokok, kertek tagolják és magas fal veszi körül, melynek minden sarkán emeletes tetőszerkezetű nyíltorony áll. Ezután riksákkal látogatás a Tiltott Város környékén található szűk, kanyargós utcákból és régi udvarházakból álló hutongokban, ahol ismerkedés a helyiek mindennapjaival. Később vásárlási lehetőség. Szállás Pekingben.
Reggelit követően a Tian Tan vagyis az Ég templomának felkeresése, mely egy hangulatos parkban található. A templomegyüttes több részből áll: a 38 méter magas, egyetlen szög nélkül készült Qinian Dian, vagyis az Égi Imádságok csarnokából, melynek kazettás mennyezetén aranyozott sárkány és főnix látható, továbbá a Vöröslépcső-hídból, a Visszhang falból, a Mindenség Istenének templomából és a kerek kőoltárból. Később utazás a Pekingtől északra található kínai nagy falhoz. Útközben látható a Madárfészek Stadion és a Nemzeti Vízi Központ (vagy Vizeskocka), melyek a 2008-as Nyári Olimpiai Játékoknak adtak otthont. A nagy fal több ezer kilométer hosszan kígyózik hegyeken, síkságokon, sivatagokon át. A gyorsabb kommunikáció érdekében a fal őrtornyai között tűz-, füst-, dob- és harangjelzést is használtak hírek továbbadására. A kínai nagy fal fővároshoz közel eső, felújított szakaszának megtekintése. Szállás Pekingben.
Reggel a városközponttól távolabb eső Nyári Palota felkeresése, mely a Kunming- tó partján fekszik. Cixi anyacsászárné kétszer is újjáépíttette, mára a kiterjedt területen fekvő parkban templomok, pavilonok, díszesen megfestett fedett folyosó, valamint a Márvány hajó is itt található. Hajókirándulás a tavon. Délután utazás a pályaudvarra, elutazás szupergyors vonattal Xi’an városába. Transzfer a hotelbe. Szállás Xi’anban.
Reggeli után városnézés Xi’anban, Kína Shaanxi tartományi székhelyén: a 652-ben épült Nagy Vadlúd Pagoda, majd a páratlan terrakotta hadsereg megtekintése. A kínai agyagkatonákat ie. 209-210-ben temették el az első kínai császárral, Qin Shi Huangdivel, aki a több mint nyolcezer figurából álló hadsereget azért formáztatta meg, hogy a lelkek világában is legyen támasza birodalma fenntartásában. A nap során lehetőség a kínai írásjegyek és tusfestés megismerésére. Este továbbutazás helyi repülőjárattal Hangzhou-ba. Transzfer a szállodába, szállás Hangzhou-ban.
Városnézés Hangzhou-ban; a központjában elterülő Nyugati-tavat Kína egyik legfestőibb vidékének tartják. A lankás, zöld dombokkal övezett tó illatozó lótuszvirág-takarójával régi koroktól fogva ihletője a művészeteknek. Hajózás a Nyugati-tavon, majd a 60 méter magas Hat Harmónia Pagoda és a 326-ban alapított Lélek Rejteke kolostor felkeresése. Később látogatás egy teaültetvényen. Longjingben termelik Kína egyik leghíresebb zöldtea fajtáját. Szállás Hangzhou-ban.
Látogatás a Nagy-csatorna mentén Wuzhen vízivárosába, melynek csatornákon átívelő ősi kőhídjai, kövezett utcái és a házakat ékesítő finoman megmunkált fafaragásai különlegesek. Rövid hajókirándulás evezős csónakokban, majd továbbutazás Suzhou-ba, Jiangsu tartomány délkeleti részébe, mely gyönyörű kertjeiről, selyemtermeléséről, csatornáiról nevezetes. A mintegy hétezer éves múltú városban a Szerény hivatalnok kertjének megtekintése, mely a város egyik legnagyobb és legszebb kertje, ahol csarnokok, pavilonok, folyosók, harsány növényzet által szegélyezett tavak, mesterséges szigetek sokasága tárul a látogatók szeme elé. Később vásárlási lehetőség egy selyemüzemben. A hagyomány szerint i.e. 2640-ben Xi Ling császárné szorgalmazta először a kiterjedt selyemhernyó tenyésztést. Közel háromezer évig a selyemtermelés Kína monopóliuma volt. Később a Jinji-tó környékének felfedezése. Szállás Suzhou-ban.
Reggel transzfer Sanghajba, majd városnézés: a francia koncessziós negyed és a hagyományokat tükröző, de újonnan épített elegáns bevásárlónegyed, a Xintiandi meglátogatása. Később séta a Bundon, Sanghaj gyarmati korszakát idéző sétányán, és a Nanjing úton, Kína első bevásárlóutcáján. Fakultatív program: hajókirándulás a Huang Pu folyón. Szállás Sanghajban.
Reggeli után a csillogó sáfrány falairól felismerhető Jade Buddha templom megtekintése, amelynek belsejében egy két méter magas, ékszerekkel feldíszített fehér jade Buddha szobor ül. Majd az óváros, a Yu Yuan (Örömök) kertje következik. Délután séta a futurisztikus Pudong negyedben, ahol a felhőkarcolók között megtalálható a 468 méter magas Kelet Gyöngye tv-torony, a 420 méteres Jinmao-torony, a csavart formájú 632 méteres Shanghai Tower és a sörnyitóra emlékeztető 492 méteres Shanghai World Financial Center. Nyitvatartástól függően látogatás az egyik torony kilátójában. Transzfer a repülőtérre. Hazautazás repülőgéppel Budapestre átszállással.
Megérkezés Budapestre a kora délutáni órákban. Minimum létszám: 15 fő